Akıllı Şehirlerin Mimarları

None

Marmara Belediyeler Birliği’nin bu yıl beşincisini düzenleyeceği Akıllı Belediyecilik Zirvesi 19-20 Aralık’ta Barbaros Point Otel’de gerçekleşecek. Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nde, PARAM Mega Card, Panasonic, Bilge Adam, Forte Urban Technology gibi önemli şirketler en son ürün ve hizmetlerini tanıtma imkanı bulacak.

 

Teknolojinin halkın hizmetine daha fazla sunulması amacıyla başta belediyeler olmak üzere ilgili kamu kurumlarının ve özel sektör temsilcilerini bir araya getiren Akıllı Belediyecilik Zirvesi, Türkiye’nin öncü markalarını buluşturacak.  Yerli milli yazılım ve üretimleriyle zirvenin ana sponsorluğunu Param Mega Card üstlenecek. Altın sponsorlukta ise 2017 yılında en iyi firma seçilen ve yerel yönetimlere ürettiği çözümlerle gözde olan Beyaz Net yer alıyor.

Yerel yönetimlerin iş yükünü hafifletecek çözümler sunan Panasonic Business 5. Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nin gümüş sponsoru oldu. 1997 yılından beri Türkiye’de yazılım, bilişim ve donanım alanlarında eğitimler veren, çözümler üreten Bilge Adam Girişim Grubu ve akıllı kent teknolojileri ile tüm ihtiyaçlara çözüm üreten Forte Urban Technology de gümüş sponsorlar arasında yerlerini aldı.

ABZ’de Neler Olacak?

Dev markaların sponsorluğunda gerçekleşecek olan Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nin (ABZ) ilk gününde dijital dönüşüm çağında akıllı şehir kurmak, şehir yönetiminde siber güvenlik, kişisel verilerin yönetiminde sorumluluklar, riskler ve şehir için yerli / milli çözümler konularını gündeme alınacağı oturumlar yapılacak. 20 Aralık’ta ise yerel yönetimler, akademi, STK’lar ve özel sektörden konularında uzman kişilerin katılacağı tematik çalıştaylar gerçekleştirilecek.

Geleceğin şehirlerinin nasıl olması gerektiğinden yapay zeka teknolojilerine, nesnelerin interneti ve bulut teknolojilerinden siber güvenliğe, yerli ve milli inovasyondan blok zincir teknolojisine akıllı şehirleri şekillendiren unsurları gündemine alan ABZ; katılımcılara gerçekçi bir gelecek senaryosu çizecek.

Aynı zamanda hizmet standartlarının yükseltilmesi için başta teknolojik gelişmeler olmak üzere yeni araç ve uygulamalardan azami düzeyde fayda üretilmesi adına belediyeleri, ilgili kamu kurumlarını ve özel sektörden temsilcileri bir araya getirecek.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe ilişkin tüm detaylara ulaşmak ve kayıt olmak için www.abz.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

Forte Urban Technology ABZ Panasonici Bilge Adam İstanbul MBB PARAM

İLGİLİ HABERLER

Mevcut öğe yok

Yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın
Giriş Üye Ol