Her Bina Kendi Elektriğini Üretecek!

None

EDS Solar Kiremit ile Türkiye, Kıbrıs, Irak, Arap Emirlikleri ve Türk Cumhuriyetleri Distribütörü Gül Çatı İnşaat,  çatılardaki estetiği koruyarak güneş enerjisinden maksimum verim elde etmenizi sağlayacak projelerini tanıttı.

Türkiye’de 38 yıldır faaliyet gösteren Gül Çatı İzolasyon, EDS Solar Kiremit ile bir ilke imza atıyor. Çatı estetiğini koruyarak güneş enerjisinden maksimum verim elde etmeyi hedefleyen projenin basın toplantısı gerçekleşti.  Gül Çatı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Temiz, EDS Solar Kiremit Distribütörü Yegane Guliyeva, EDS Kurucusu Christian Bauer, Avusturya-Türkiye Ticaret Odası Başkanı Yavuz Kuşçu ve Günder Genel Sekreteri Faruk Telemcioğlu’nun katılımı ile gerçekleşen basın toplantısında ileri teknoloji ürünü olan güneş panelleri anlatıldı.

Çatıda Devrim

EDS Solar Kiremit’in ileri teknoloji ile ürettiği her çatıya uyumluluk gösteren güneş panelleri, diğer güneş panellerine oranla yüzde 25 daha fazla verimlilik sağlıyor. Çevreyi ve doğal kaynakları koruyarak, ailelerin enerji ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflediklerini kaydeden EDS Solar Kiremit Distribütörü Yegane Guliyeva, “Çatıda bir devrim olacağına inanarak ‘Estetiğin ve teknolojinin kusursuz birleşimi’ sloganıyla yola çıktık,  diğer panellerden farklı olarak teknolojiyi ve estiği birleştirerek Türkiye’de bir ilk olacağız.” diye konuştu.

Basın toplantısına konuşan EDS Kurucusu Christian Bauer, “Biz fosil enerjiden uzaklaşıp alternatif enerjiye geçiş sağlamak istiyoruz. Üç senedir Yavuz Kuşçu ile beraber kendi sistemimizi tanıtıyoruz. Birçok ziyaret sonrası,  Gül Çatı’yı tercih ettik ve bu yeniliği Türkiye pazarına sunmak istiyoruz. Gül Çatı ile çalışmamızın en büyük sebebi ise ürüne duydukları heyecan ve tecrübeleridir.” dedi.

Türkiye’de bir ilke imza atmaktan mutluluk duyan Gül Çatı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Temiz, “Bugüne kadar birçok büyük firma ile çalıştık. Bundan sonra da Türkiye’nin her yerinde her evde elektrik üretmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Düzenlenen basın toplantısında çatılarda güneş paneli uygulamasının dünya örneklerini anlatan Günder Genel Sekreteri Faruk Telemcioğlu, “Önümüzdeki 5 yıl içerisinde, 10 bin megavatlık bir kurulum bekliyoruz ve bunların hepsini çatıda bekliyoruz. Bizler 2016 yılında ‘100 Bin Çatı’ projesiyle güneş enerjisinden elektrik üretmek üzere yola çıktık. En büyük sebebimiz, kullanılabilir arazilerimize güneş panelleri kurmadan zaten boş olan çatılarımızı değerlendirmekti. Diyoruz ki ‘her bina kendi elektriğini üretsin, fazlasını da devlete satsın.’ Bunun için yasal prosedürler üzerine çalışıyoruz. Ayrıca ülkemizde 9 milyon 248 adet bina mevcut. Bu binaların toplam 1.1 milyar metrekarelik bir alanı çatı. Çatıların güneş enerjisi üretecek panel kurulabilir alanı ise 46 milyon metrekare. Bunların hepsine güneş paneli kurarsak Türkiye’nin elektrik enerjisi üretimi kat kat artar. Hem de çevreye zarar vermeden, doğal kaynakları tüketmeden.”

GES Elektrik EDS Gül Çatı

İLGİLİ HABERLER

Mevcut öğe yok

Yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın
Giriş Üye Ol