Su Kuyusu Açacağız Hadi Sen De Gel

None

Pazar günü İstanbul’da gerçekleştirilecek İstanbul Maratonu ve Halk Koşusu’na binlerce kişi katılacak. Maratona katılan bazı sporcular ise özel bir amaç için iki kıta arasında ter dökecek. İyilik peşinde koşan bu sporcular toplayacakları bağışlarla Afrika’nın ücra köşelerinde yaşayan çocuklar için su kuyusu açacak.

Değişik zaman ve yerlerde düzenlenen koşulara katılan Adım Adım Koşu Grubu ile Sen De Gel Derneği üyeleri,  12 Kasım’da düzenlenecek İstanbul Maratonu’nda da beraber boy gösterecek.  Maratonu tamamlamayı hedefleyen gönüllülerin asıl hedefi ise Senegal ve Gambiya’da su kuyusu açmak için bağış toplamak.  

Sen De Gel Derneği’nin Su Kuyusu Projesi’ne destek için koşacak gönüllü sporcular maratona sayılı günler kala NEF gayrimenkulün mekân sponsorluğunda bir araya geldi. Adım Adım’a gönüllülerinin ve dernek üyelerinin katıldığı toplantıda, ‘Sen-De-Gel Derneği’nin kuruluş amacını ve hikâyesini gönüllülerle paylaşan Dernek Başkanı İbrahim Betil,  “2011 yılının Eylül ayında Gambiya’dan iki kişi Toplum Gönüllüleri Vakfı’nı ziyaret etti ve tesadüfen tanıştık. Gambiya’da kadın gelişimi ve çocuk bakımıyla ilgili bir sivil toplum kuruluşundan geldiklerini ve işbirliği yapmak istediklerini anlattılar. Ben de ilk fırsatta Gambiya’ya gidip yereldeki koşulları gördüm ve bir milyar insanın açlık ve susuzlukla mücadele ettiği dünyamızda, duyarsız kalmayıp insanlığa katkı sağlayacak bir hareket başlatmayı hayal ettim” dedi.

NEF Gayrimenkul İcra Kurulu Başkanı Erden Timur’un da katılım gösterdiği toplantıda Deniz TV Genel Koordinatörü Meral Erbil ve İbrahim Betil, Senegal ve Gambiya ziyaretleri sırasında yaşananlarının kaydının tutulduğu videoları katılımcılarla paylaştı.

Bugüne Kadar 86 Köy, 86 Temiz Su Kuyusu

Sadece Türkiye’de değil, Afrika’da da yaşam kalitesini arttırmak için projeleri hayata geçiren Sen De Gel Derneği, bu yıl Senegal ve Gambiya’da su kuyusu projesi üzerine çalışmakta. Tamamen gönüllülerin bağışlarıyla hayata geçirilen projeleri için bu yıl İstanbul Maratonu'nda koşacak Adım Adım’a gönüllüleriyle bağış toplayan Sen De Gel Derneği, bugüne kadar destekçilerinin yardımıyla toplamda 86 su kuyusu açtı ve 86 köye temiz su ulaştırdı.

12 Kasım 2017 İstanbul Maratonu'nda Adım Adım gönüllülerinin bir kısmı  su kuyusu projesine destek için koşacak. Projeyi destekleyerek maratona katılan gönüllü sporcular hem koşacak, hem de Afrika’da suya ihtiyacı olan insanlar için bağış toplayacak. Sen De Gel Derneği’nin bu yıl ki hedefi 75 gönüllü koşucu ile suyu olmayan 5 köye, 5 su kuyusu açabilmek ve yaklaşık 5000 kişinin hayatına dokunmak. 

Maraton İbrahim Betil NEF İstanbul Afrika

İLGİLİ HABERLER

Mevcut öğe yok

Yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın
Giriş Üye Ol