Tüm Abonelik İşlemlerinizi Bir “Tık”la Halledin

None

İnternet, GSM ya da televizyon kanalı aboneliği işlemleri kimi zaman rahatsız edici olabiliyor. İnsanlar bu işler için ciddi zaman harcıyor, prosedürlerle uğraşıyor. Bu zaman kaybını ortadan kaldırmak, en uygun aboneliğe en hızlı şekilde ulaşmayı sağlamak artık mümkün. Üstelik bu işlemler, bir web sitesi üzerinden birkaç tıkla halledilebilir.

Hız ve pratiklik, teknolojiyle beraber gündelik hayatımızın olmazsa olmazı. İnsanlar artık angarya gibi gördükleri işleri kolay yoldan halletmek  istiyor. Abonelik işlemleri bunlardan biri. Bu fikirden yola çıkan bir girişimci kurduğu internet sitesiyle insanların abonelik işlemlerini üstleniyor, en uygun fiyatlı olan hizmeti zahmetsizce hallediyor.

Ocak ayında kurulan abonesepeti.com isimli site kısa sürede 10 bin kişiye ulaştı. Şimdiye kadar bir çok vatandaş bu site üzerinden cep telefonu şirketini seçip, uygun tarifelerle abone oldu. Ya da en uygun tarifeli internet paketlerine geçiş yaptı. “Prosedürlerle biz uğraşıyoruz” diyerek yaptığı işi özetleyen sitenin kurucusu Deniz Okumuş, verdikleri hizmetin tüketicilere hem para hem zaman kazandıran fayda sağlayan bir uygulama olduğunu dile getiriyor.

Deniz Okumuş, insanlara kolaylık sağlayabilecek bu uygulamanın detaylarını Ekokritik’e anlattı. İşte yeni nesil abonelik işlemlerinin detayları…

Abonesepeti.com nedir? Nasıl bir hizmet veriyorsunuz?

Abone Sepeti, telekomünikasyon, internet, medya ve eğlence alanındaki abonelik hizmetlerine çözüm amacıyla kurulmuş web tabanlı bir hizmet servisidir.  Türkiye’de 150 milyonluk bir abone pazarı var ve bu pazara yılda 8 milyar harcanıyor. Yani biz burada herkesin hayatına dokunuyoruz ve dokunduğumuz herkes bizim müşterimiz. Herkes cep telefonu kullanıyor, her evde internet var. Bu hizmetlerin abonelik işlemleri için insanlar ciddi zaman harcıyor, prosedürlerle uğraşıyor. Bu zaman kaybını ortadan kaldırmak, en uygun aboneliğe en hızlı şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla web tabanlı hizmet servisini kurduk. Servisimizi tamamen müşteri odaklı ve müşteri ihtiyaçlarına göre şekillendirdik. Abonesepeti, abonelik başlatma, abonelik yönetim ve abonelik sonlandırma olarak üç fazdan oluşmaktadır. Sadece abonelik başlatmakla yetinmiyoruz, aynı zamanda abonelik yönetimi olan fatura takibi cazip kampanyaların takibi ve abonelik işlemlerinin sonlandırılmasını da sağlıyoruz. 

Kuruluş hikayeniz nedir?

Abonesepeti.com, bir günde çıkmadı tabii ki. Biz daha önce 2012-2013 yılında bir perakende mağaza için ücretli yayın yapan tv kanalına bir yılda 10 bin adet abone kazandırdık.  Bunu bir mağaza için yapabiliyorsak neden herkese sunmayalım bu hizmeti dedik ve abonesepeti.com üzerine çalışmalarımıza başladık.  2014’den 2016 yılına kadar test ettik ve 2016’da sistemimizi tüketiciye açtık. 

Abonesepeti nasıl çalışır?

Abonesepeti.com’a girildiği zaman tüketicinin işlemlerini kolaylaştırmak için öncelikle her hizmeti basit kategorilere ayırdık ve her hizmetin alt kategorisini belirledik. Diyelim, evinize internet alacaksınız. İnternet kategorisi var, aynı zamanda altında kotasız internet, taahhütlü internet ve öğrencisiniz öğrenci interneti var. Bunlar bir ihtiyaç. Her bir kategori ayrı ayrı değerlendirdik ve aradığı kategoriye girdiği zaman aradığı ihtiyacın her markasını görüyor, karşılaştırmalı olarak. Kampanya içeriklerini görebiliyorsunuz, kazancınızı görebiliyorsunuz da. Böylece abonesepeti.com sadece bir abonelik sitesi değil, fırsat sitesi de oluyor. Yapmış olduğunuz başvurularla indirimler ve bonuslar kazanabiliyorsunuz. Bazı kurumlardan ücretsiz kullanımlar ve indirimlere sitemizden ulaşabiliyorsunuz.

Abonesepeti’nin en önemli özelliği nedir?

Biz yerinde hizmet sunuyoruz. Tüketici bizden bir talepte bulunduğu zaman biz bulunduğu lokasyona ilgili sözleşmeler veya ürünü gönderiyoruz. Müşteriye zaman kaybettirmiyoruz.  Tüketicilere hem para kazandıran hem zaman kazandıran fayda sağlayan bir uygulama.

Yerinde abonelik nedir? Biraz açabilir miyiz?

Abonesepeti’nden başvuru yaptınız, ekibimiz sizin başvurunuzu değerlendirir ve arar. Randevu alır, sözleşmeniz size gelir ve imzalatır. Eğer GSM  hattı aldıysanız, hattınız size gelir. Böylece siz olduğunuz yerden aboneliğinizi yapmış olursunuz.

Sadece abone olmak için mi başvuru yapabiliyoruz?

Gerçek ihtiyaç abone olmak değil, abonelik sürecini ve sonlandırmasını sağlamak. Evet, abone olmak bir ihtiyaç ama sonrası daha büyük bir kısım. Bu ihtiyaca abonesepeti.com cevap verebilecek konuma getirildi. Şu an kendi içinde yani abonesepeti.com üzerinden abonelik almış tüketiciye bu hizmeti sunuyoruz ve şimdi tüm tüketicilere açmak için hazırlıklarımız tamamlıyoruz. Bu uzun bir süreç, hemen olmaması gerek o yüzden önce kendi içimizde deniyor ve daha sonra tüm tüketiciye açılması gerekiyor.  Bu ikinci ve üçüncü faz dediğimiz aşama ve yılsonunda doğru tüm tüketicilerimize açacağız.

İleride abonesepeti.com neler yapacak?

Abonesepeti.com’un, abonelik ihtiyacı duyan herkesin aklına gelecek ilk isim olmak için çalışıyor. İleride abonesepeti.com sadece abonelik oluşturmayacak. Abonesepeti.com’a üye olduğunuz zaman kayıtlı tüm faturalarınızı sisteme kaydederek, sistem üzerinden aylık faturalarınızı ödeyebilecek, kampanyaları takip edebileceksiniz. Sadece Abonesepeti’nden, abonelik açmayacak, açılmış aboneliklerinizin yönetimini sağlayabilecek hatta var olan aboneliklerinizdeki fırsatlardan fiyat değişikliklerin bilgilendirileceksiniz. Aboneliklerinizi iptal edebileceksiniz. Abonesepeti.com, sürekli olarak tüketiciyi koruyan bir yapı olacak. Abonesepeti.com bir hane gider yönetimi olacak. Çünkü kimse abone olduğu hizmete ayda ne kadar verdiğini, neden verdiğini, aboneliğinin kapsamındaki tüm hizmetleri kullanıyor mu, daha uygunu var mı? Bunları bilmiyor. Siz herhangi bir faturanızdan ayda 30 lira düşürseniz bu yılda 360 lira yapar. İşte abonesepeti.com bunu sağlamayı amaçlıyor.

Bugüne kadar abonesepeti.com kaç kişiye hizmet verdi?

Abonesepeti.com, 1 Ocak 2017 tarihinde resmi olarak kuruldu ve Melekler Yatırım Ağından yatırım. Bugüne kadar 10 bine yakın müşteriye dokunduk. Bu rakam sitemize girip abonelik için bize ulaşan ve abonesepeti.com tarafından geri aranarak son kez teyit alınan rakamdır. Bu rakam içerisinde yanlış başvuru yapmış, son anda vazgeçmiş müşterilerimiz de var.

Güvenli abonelik yönteminden bahseder misiniz?

Türkiye’de şöyle bir sıkıntı var, kimlik fotokopinizi ilgili bir bayiye bırakıyorsunuz ve yıllar sonra adınıza açılmış hatlarla karşılaşıyorsunuz.  Çünkü pazarda para kazanmak için bazı kısa devre yapanlar var. Bayiler kotalarını doldurabilmek için bu kısa devrelere başvuruyor. Biz abonesepeti olarak bu kısa devrelerden uzak, emanet edilen kişisel veriler güvenli olarak saklanıyor.

Deniz Okumuş Abonelik Abonesepeti İnternet GSM

İLGİLİ HABERLER

Mevcut öğe yok

Yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın
Giriş Üye Ol